ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8135267
*
nr 813 5267
Spegel
nutida, 63x63
Utrop:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 mars 2013
kl 18:08:21
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
*
Spegel
nr 813 5267
Spegel
nutida, 63x63
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Sista tid för bud online: |
måndag 11 mars 2013 |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.